Close
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde hiç ürün yok.
Tüm Kategoriler
  Filters
  Ayarlar
  Arama
  150tl ve üzeri ücretsiz kargo

  Mesafeli Satış Sözleşmesi

  MADDE 1 - TARAFLAR
  1.1- SATICI
  Ünvanı : www.iscidonanim.com (Gülem İş Güvenliği Ekipmanları Tic. Ltd. Şti.)
  Adres:Döşeme Mh. 60075 Sk. No:6/52 Panora Plaza K:5 D:33, 01060 Seyhan / Adana
  E-Posta: info@iscidonanim.com
  Telefon: 0322 453 54 73
  Fax: 0322 405 07 07
  Mersis No: 0416058783000001
  Tic. Sic. No: 63857
  Kep: gulemisguvenligi@hs01.kep.tr
  1.2- ALICI
  İş bu sözleşme kapsamında ALICI www.iscidonanim.com internet sitesinden sipariş veren kişidir. ALICI’nın üye olurken veya sipariş verirken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınacaktır.
  MADDE 2- KONU VE KAPSAMI
  İşbu sözleşmenin konusu; ALICI'nın www.iscidonanim.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.
  MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ
  3.1- Ürün Nitelikleri: Ürünün türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.
  3.2- Vadeli satışların sadece bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin BANKA ve ALICI arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Kredi verme ve detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir.
  3.3- İade Prosedürü: ALICI’nın cayma hakkını kullandığı durumlarda veya siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Hakem Heyeti kararları ile ALICI‘ya bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve/veya taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir.
  A) Kredi Kartına İade Prosedürü:
  ALICI ürünü kaç taksit ile aldıysa, BANKA; müşteriye (ALICI) geri ödemesini taksitle yapmaktadır. SATICI, BANKA’ya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, BANKA poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI’nın kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına BANKA tarafından aktarılır. ALICI’nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve müşteri (ALICI) iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.
  Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI’ya nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, ilgili tutarı BANKA’ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan, yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince ALICI’ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, SATICI’nın BANKA’ya bedeli tek seferde ödemesinden sonra BANKA tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

  ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.
  B) Havale/EFT Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü:
  SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutarı BANKA'ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan Kapıdan ödeme ile Havale/EFT ödeme seçeneklerinde iade, ALICI’dan BANKA hesap bilgileri istenerek, ALICI’nın belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır.
  ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.
  3.4- Teslimat Şekli ve Adresi: Teslimat, anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile ALICI’nın sipariş sonlandığı andaki bilgilerde belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. (kargo firmalarının teslimat yapmadığı ilçe merkezlerine uzak yerleşim bölgeleri, köy, kasaba ve adalar için bu koşul geçerli değildir.) Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş kabul edecektir. Bu nedenle, ALICI’nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderlerden SATICI sorumlu tutulamaz.
  Kargo Ücreti: Aksi belirtilmedikçe (ödeme toplam tutarına uygulanan kampanya dışında kalan) söz konusu ürünün kargo ücreti SATICI tarafından karşılanır.
  MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
  4.1- ALICI, www.iscidonanim.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
  4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 (otuz) günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI'ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 (on) gün daha uzatılabilir.
  4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise; teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
  4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
  4.5- SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’nın onayını alarak eşit kalite ve/veya fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.
  4.6- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya BANKA kayıtlarında iptal edilir ise; SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
  4.7- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşu ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
  4.8- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü, süresi içinde teslim edemez ise durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 (on) gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.
  4.9- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin ayıplı (arızalı veya bozuk) olması halinde, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.
  MADDE 5- CAYMA HAKKI
  ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI iletişim kanallarına (faks, e-posta, telefon) bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması, ambalaj ve içeriğinin hasar görmemiş olması ve SATICI tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması şarttır.
  MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
  Niteliği itibarıyla; tek kullanımlık ürünler, sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan, SATICI tarafından tekrar satışa arz edilemeyen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
  1) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
  2) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
  3) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  4) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
  5) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
  6) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların (ayakkabı, ayakkabı tabanı, her türlü solunum maskesi ve maske filtresi, ciltle temas eden koruyucu tulumlar, tek kullanımlık eldiven ve tek kullanımlık tulumlar, kulak tıkaçları, diğer tek kullanımlık ürünler) teslimine ilişkin sözleşmeler.
  MADDE 7- TEMERRÜT HÜKÜMLERİ
  Tarafların işbu sözleşme edimlerini yerine getirmemesi durumunda Türk Borçlar Kanunu'nun ilgili maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini süresi içinde haklı bir sebebi olmaksızın yerine getirmemesi durumunda diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfında da yerine getirilmesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf mütemerrit olarak addolunacak ve alacaklı edimin ifasını talep etmek suretiyle ürünün teslimini ve/veya sözleşmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkına sahiptir.
  Mesafeli Sözleşmeler Hakkında Yönetmeliğin 9. maddesinin son fıkrası gereğince SATICI, sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığını ileri sürerek (tedarikçi firmadan ürünün hiçbir şekilde tedarik edilememesi veya üretimi duran ürün) sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirmeyi taahhüt eder. Bu durumda SATICI sözleşmeyi derhal fesih etme hakkına haiz olup, müşterinin sipariş verdiği ürünün bedelini ve varsa borç altına sokan tüm belgeleri geri iade edeceğini taahhüt eder.
  SATICI’nın işbu yükümlülüğünü yerine getirmesini engelleyebilecek mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri, ulaşımın kesilmesi, yangın, deprem, sel baskını gibi olağanüstü olaylar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise, bu tip durumlarda ALICI, SATICI’nın hiçbir sorumluluğu olmadığını, siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin; engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar yasal süre içerisinde kendisine ödenir.
  MADDE 8- YETKİLİ MAHKEME
  İşbu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklarda ALICI, şikayet ve itirazları konusunda başvurularını, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dahilinde tüketicinin mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgahının bulunduğu yerdeki tüketici hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir.
  Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.