İptal ve İade Koşulları

 • Siparişinizi kargoya verilmeden önce iptal etmek isterseniz, iptal talebinizi 0850 303 00 24 numaralı telefon hattımızı arayarak bildirmeniz yeterli olacaktır.
 • Teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.
 • İptal, iade ve değişim ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
 • İadesi onaylanan ürün bedellerinizin iadesi kredi kartınıza 3 (üç) iş günü banka hesabınıza ise 7 (yedi) iş günü içerisinde hesabınıza aktarılmaktadır. Bu sürenin çalışmakta olduğunuz banka kuruluşuna göre farklılık göstereceğini unutmayınız.
 • Talebinizi 0850 303 00 24 numaralı telefondan bize bildirmeniz, süreci hızlandırmak adına önem taşımaktadır.
 • Üretici konumunda olmadığımız ürünlerin, tedarikçi/üretici tarafından değişim veya arıza tespiti için incelemesi sürecine müdahil olamadığımızı unutmayınız.

İade Kabul Şartlarımız

 1. Süreci iade talep formunu doldurarak başlatmanız gerekmektedir.
 2. Ürünü teslim almadan önce kontrol ederek ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve/veya ayıplı ürüne tutanak tutulması esastır.
 3. İade etmek istediğiniz ürün ayıplı ise kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti müşteriye aittir.
 4. İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, ürünü iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurum adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir.
 5. İade etmek istediğiniz ürünün faturası bireysel ise, ürün ile birlikte adınıza kesilmiş fatura çıktısı ile göndermeniz gerekmektedir.
 6. Müşteri, kendi kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkansızlaşırsa, kusuru oranında zararı tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan müşteri sorumlu değildir.
 7. Ürünleri, açıklamasında belirtilen mevcut standartları dışında kullanmak müşteri inisiyatifindedir. Örneğin kesilmeye direnci olduğu açıkça belirtilmeyen bir eldiveni, kesilme riski bulunan bir ortamda kullanmak, ısıya/sıcağa dayanıklı olmayan bir ürünü sıcak ortamda kullanmak, tabanı ortama uygun olmayan bir ayakkabıyı tercih ederek ürünün zarar görmesinden müşteri sorumludur. Bu bağlamda ürünü satın almadan önce teknik destek alabilirsiniz.
 8. İadeler mutlaka orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte taşınmaya uygun şekilde paketlenmiş olarak, kullanma kılavuzu, aksesuarları vb. kutu muhteviyatı eksiksiz olarak yapılmalıdır. Ambalajı bozulmamış, tahrip edilmemiş, kullanılmamış ve yeniden satışı arz edilebilecek ürünlerin iptal iade ve değişimleri yapılabilmektedir.
 9. Mesafeli Satış Sözleşmesi MADDE 6’da beyan edilen şartlar kapsamında tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan, iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan (ayakkabı, ayakkabı tabanı, her türlü solunum maskesi ve maske filtresi, ciltle temas eden koruyucu tulumlar, tek kullanımlık eldiven ve tek kullanımlık tulumlar, kulak tıkaçları, diğer tek kullanımlık ürünler) ürünler iade alınmamaktadır.

Gülem İş Güvenliği Ekipmanları Tic. Ltd. Şti. resmi e-ticaret sitesidir.
Döşeme mh. 60075 sk. Panora Plaza K:5 D:33 Seyhan/Adana
0850 303 00 24